Doporučené aplikace pro chytré telefony a tablety

Pro Vaši potřebu zde uvádím několik zajímavých aplikací, které pomohou s přípravou na liturgii. 

Malý průvodce postní dobou

Malý průvodce postní dobou je elektornická verze brožury s biblickými citáty na každý den postní doby, kterou každoročně vydává Diecézní katechetické centrum Biskupství brněnského. Je určena všem, kdo touží denně alespoň po malém duchovním impulzu, jenž jim poslouží k za­myšlení a k modlitbě.

Misál na rok 2017

 Aplikace je určená pro účast na mši v cizím jazyce nebo pro přípravu na liturgii. Obsahuje mešní formuláře, biblická čtení, preface, eucharistické modlitby, mešní řád, přímluvy a liturgický kalendář. Kromě toho jsou uvedeny základní odpovědi ke mši v latině, angličtině, němčině, francouzštině, italštině a španělštině.

And Bible

Off-line četba nebo poslech Bible, poznámek, slovníků an křesťanských knih kdekoliv, kde se nacházíte.
* Přes 40 Biblí v angličtině, například ESV, KJV a NET
* Přes 50 jazyků - čínština, ruština, němčina, francouzština, maďarština, čeština ...
* 27 knih s poznámkami
* Podpora pro Strongova čísla
* Flexibilní vyhledávání
* Záložky
* Zdarma a open source
* Využívá výkonný JSword engine z CrossWire

Kancionál

Elektronická verze zpěvníku českých a moravských diecézí, včetně obou dodatků.
Aplikace obsahuje texty a noty jednotlivých modliteb a písní.
V aplikaci je podporováno fulltextové vyhledávání, změna typu písma (patkové/bezpatkové), automatické vypínání zvuků, noční režim a možnost zamezit automatickému vypínání obrazovky.

Tato aplikace by neměla být náhradou papírové verze. Měla by být pouze alternativou v místech, kde není papírová verze dostupná. Aplikace by neměla být používána v případě, že není tolerována okolím. Aplikace by neměla být používána, pokud rozptyluje pozornost při mši svaté.

Aplikace v této chvíli obsahuje téměř všechny texty společného kancionálu pro české a moravské diecéze. Dále obsahuje téměř všechny skladby z olomouckého dodatku. Tyto skladby lze zpřístupnit z nastavení aplikace.

Některým skladbám stále chybí notový přepis. V takovém případě je uveden pouze přepis textový.
Veškeré texty a notové přepisy byly se svolením převzaty ze stránek https://www.kancional.cz.
Případné překlepy byly opravovány vůči tištěným verzím jednotlivých typů kancionálu v jejich nejnovějším vydání.

play.google.com/store/apps/details?id=jozkar.kancional

Breviář

Římskokatolická Liturgie hodin (slovenský, český a maďarský překlad).

 

Dokumenty

SVĚDECTVÍ aneb evangelizace a kultura

09.04.2010 10:51
SVĚDECTVÍ evangelia či zprostředkovávání dialogu evangelia a dnešní kultury je třetím klíčovým rozměrem poslání farnosti (spolu se SLAVENÍM liturgie a diakonickou SLUŽBOU). Jsme zde poslušni Ježíšova příkazu: „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium" (Mk 16,15). Smyslem této části našeho...

SLUŽBA aneb diakonická solidarita

09.04.2010 10:49
SLUŽBA milosrdné lásky a účinná diakonická solidarita s potřebnými je druhým klíčovým rozměrem poslání farnosti (spolu se SLAVENÍM liturgie a SVĚDECTVÍM evangelia). Jsme zde poslušni Ježíšova příkazu: „Buďte milosrdní jako je milosrdný váš Otec" (Lk 6,36). Smyslem této části našeho poslání...

SLAVENÍ liturgie a společná modlitba

09.04.2010 10:46
SLAVENÍ liturgie a společná modlitba je prvním klíčovým rozměrem poslání farnosti (spolu s diakonickou SLUŽBOU a SVĚDECTVÍM evangeliu). Jsme zde poslušni Ježíšova příkazu: „To čiňte na mou památku" (Lk 22,19) Smyslem této části našeho poslání je: členům farní obce umožnit SLAVIT DAR ...